«Літні духовно-екологічні табори» – центральна тема квартальної зустрічі референтів Бюро УГКЦ з питань екології

24 травня 2016 року Божого при храмі свв. рівноапостольних Кирила і Методія, що в с. Крихівці пройшла квартальна зустріч референтів Бюро УГКЦ з питань екології. Метою даної зустрічі була інтенсивна підготовка до організації і проведення літніх таборів.

Особливістю даної зустрічі стало те, що вона була проведена в день учителів слов’янських, в храмі на їхню честь, а головними доповідачами були отці зі згромадження Воплоченого Слова, які, ділячись своїм чудовим досвідом в організації і проведенні літніх таборів, провели для екореферентів інтенсивний семінар.

Після спільної молитви і короткого вступу, до слова було запрошено о.Йосафата Бойка, ВС, настоятеля даного храму, та синкела в справах монашества Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, який представив тему «Проголошення Божого Слова, сакраментально-літургійний вимір і дияконія – три стовпи, на яких тримається намет таборування». Провідною думкою доповідача було те, що ті, хто від імені Церкви організовує літні табори повинні завжди пам’ятати і ніколи не забувати про головну їх ціль, а це духовний ріст і поглиблення християнської віри усіх тих, хто бере у них участь. Таке зростання у вірі стає можливим саме через цей потрійний вимір місійної діяльності Церкви, коли проголошене Боже Слово, через активну участь у богослужіннях та таїнствах починає проростати і давати щедрі плоди, під виглядом конкретних діл. Священик також розповів про те, що коли є справді щире бажання щось організувати, підсилене любов’ю, то тоді все інше, включно з матеріальною складовою, стає лише питаннями, які слід з Божою допомогою вирішити.

У двох наступних робочих блоках о.Софрон Зелінський, ВС, директор радіо Дзвони, розповідав про практичні речі щодо організації літніх таборів на досвіді згромадження Воплоченого Слова. Священик в доступний спосіб говорив про, на перший погляд, дуже прості речі, але без яких не може відбутись жоден літній табір. Розповідаючи про шістнадцятирічний досвід в організації та проведенні літніх таборів для різних вікових категорій, о.Софрон дав цінні поради і підказки щодо того, як слід все організувати, щоби табір відбувся і щоби з цього була максимальна користь, передусім духовна. Під час доповідей референти мали можливість задавати питання, які їх цікавили, отримуючи на них ґрунтовні відповіді.

В підсумковому робочому блоці о. Володимир Містерман, заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології, проаналізував служіння міжєпархіальної мережі екореферентів за перший квартал 2016 року та Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» і дав декілька підказок та напрямних на найближчий період часу.

На завершення д-р Володимир Шеремета підбив основні підсумки діяльності Екобюро з часу останньої зустрічі єпархіальних референтів, застановився на меті та основних завданнях проведення різноформатних духовно-екологічних таборів, а також поточних організаційних питаннях.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

{gallery}stories/24.05.16{/gallery}