Альтернативні джерела енергії на теренах Одеського екзархату

У 30-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС в Одеському екзархаті відбувся ряд екологічних акцій за участю екореферента отця Дмитра Онуфрика. Крім вже традиційних інформаційних акцій, які проходили у школах, було вирішено розширити їх, додавши два елементи. Перший – більш детальне ознайомлення із альтернативними джерелами енергії, а з огляду на те, що на території екзархату є вже ряд об’єктів, які виробляють таку енергію, використовуючи вітер чи сонце, став можливий і другий елемент, який полягає у наочному ознайомленні з такими джерелами енергії.

Першу поїздку, яку здійснив отець Дмитро з дітьми та молоддю, відбулася у Вербну неділю до вітрогенераторів, які розміщені у селі Тарасівка Скадовського району Херсонської області.

До групи також приєднався отець Микола Тюрдьо, парох із села Тарасівка, де, власне, і знаходяться вітрогенератори.

Високі вітрогенератори, які стоять на березі моря (затоки), справили велике враження на всіх присутніх, найбільше дивувала їх електропродуктивність.

Ця поїздка стала гарним початком до впровадження традиції подібних екскурсій, завдяки яким молоде покоління може ознайомитись із альтернативними джерелами енергії.

У день річниці катастрофи на ЧАЕС отець Дмитро взяв участь в акціях, які відбувалися у селі Птахівка Скадовського району у приміщені школи та сільської бібліотеки. Екореферент під час цих акцій мав можливість розмовляти із ліквідатором аварії на ЧАЕС про катастрофу, сучасні загрози і можливості їх уникнення.

Завершальною акцією, присвяченою даній тематиці, стала поїздка у Світлий тиждень екореферента Одеського екзархату із дітьми до електростанції, яка переробляє енергію сонця в електричний струм. Знаходиться вона у селі Мирне Каланчацького району Херсонської області.

Аварія на ЧАЕС – це трагедія всього людства і, щоб такі катастрофи не повторювались, потрібно не лише робити відповідні висновки, але й конкретні дії.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології