Великодні гаївки у м. Балті

Радуйтеся щиро нині,
Бог дав радість всій родині,
Бог дав радість нам з небес —
ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!

 

Світле Воскресіння Христове – день миру і любові. Із радістю в серці, молитвою та усмішкою на устах балтська громада й уся Україна зустріла одне з найзнаменніших подій церковного календаря. Уже багато століть відзначаємо Великдень як найбільше свято, об’єднавши символіку Воскресіння, з українськими автентично-національними звичаями й віруваннями. Тому святкування Пасхи асоціюється не лише зі освяченням пасок, величними Богослужіннями, зустріччю всієї родини, багатою трапезою, а ще й із особливим виявом пасхальної радості – у величальних піснях – гаївках.

За ініціативи отця Андрія Сирко пароха Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, м.Балти та підтримки начальника відділу культури райдержадміністрації Єлізавети Анохіної, чарівне свято Гаївки відбулося і в нашому місті. 

Було багато усього різноманітного на святі. Найважливіше – посмішки на обличчях людей, які домінували цього дня. Були танці і пісні, та власне – гаївки. Найменші учасники отримали на доданок смачні обрядові пташечки, випечені прихожанкою Храму.

Щиро подякувавши організаторам та помічникам, за отриману радість, по-особливому святкувати світле свято Христового Воскресіння, парафіяни навіть по закінченні дійства не хотіли розходитися по домівках. Особлива подяка семінаристам Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, які розділили з балтянами радість свята Святої Пасхи, а також взяли активну участь у підготовці та проведенні гаївок.

Звичайно, всі свята закінчуються, але у дитячих серцях, напевно, назавжди залишаться ті приємні спогади з дитинства, і ті гаївки, які, сподіваємося, діти будуть проводити кожного року у великодній час. Робімо все можливе, аби передавалися вони нашим нащадкам, щоби кожна дитина, молода людина несла скарб української сутності із покоління в покоління, примножуючи та урізноманітнюючи.

Дай, Боже, нам і всій Україні писанкової радості, великоднього здоров’я і МИРУ на многії літа!

 

 

 

Довідка:
Гаївки – обрядові весняні пісні у супроводі дівочих хороводів. Вони є невід’ємною частиною християнської культури, хоча виникли ще в далекі слов’янські часи. Традиції Великодніх забав та тексти гаївок передавалися із покоління в покоління.

 

 

Прес-служба Одеського екзархату

матеріали: Олена Борейко

{gallery}stories/04.05.16{/gallery}