У папській базиліці Санта Марія Маджоре було молитовно вшановано всіх жертв Чорнобиля

21 квітня у папській базиліці Санта Марія Маджоре була відслужена панахида за загиблими ліквідаторами та всіма жертвами Чорнобильської катастрофи.

Заупокійну молитву очолив преосвященніший владика Іриней (Білик), канонік цієї базиліки, у співслужінні з преосвященнішим владикою Теодором (Мартинюком), єпископом помічником Тернопільсько-Зборівської єпархії та духовним очільником українських паломників-чорнобильців, висопреосвященнішим Тадеушем Кондрусевичем, архієпископом-митрополитом Мінсько-Могилевським, преосвященнішим владикою Діонізієм (Ляховичем), апостольським візитатором для українців греко-католиків Італії та Іспанії, а також українського духовенства.

«Аварія на Чорнобильській атомній електростанції спричинила катастрофу з глобальними соціально-екологічними наслідками», – сказав у своєму слові владика Іриней. «Чорнобиль став важким хрестом, який Україна змушена нести до сьогодні, а багато лиха ще можемо очікувати», – наголосив архієрей і закликав єднатися у молитві за всіх потерпілих від цієї атомної мегакатастрофи й робити все можливе, щоб не повторилося подібне лихо.

На завершення усі об’єднались у молитві за душевне та тілесне зцілення всіх, хто долав наслідки і хто постраждав від цієї соціально-екологічної катастрофи.

Окрім чорнобильських делегацій з України та Білорусі участь у молитві взяли посол України при Святому Престолі пані Тетяна Іжевська, українські віряни в Італії, а також українські студенти Папської колегії св. Йосафата, які збагатили богослужіння чудовим співом.

Опісля владика Іриней провів чудову екскурсію по базиліці та її музеї, розповівши про історію цього величного храму Божого.

 

Інформаційна служба Бюро

УГКЦ з питань екології

{gallery}stories/21.04.16{/gallery}