Постанови Сімдесят першої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Постанови Сімдесят першої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 5-6 березня 2016 року Божого, Львів-Брюховичі.

1. Для покращення функціонування системи запобігання духовним загрозам, пов’язаним з постанням і діяльністю деструктивних рухів:

А. Поблагословити подальшу роботу Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів.

Б. Рекомендувати єпархіальним єпископам призначити відповідно підготовлених представників від усіх єпархії та екзархатів Верховного Архиєпископства для співпраці з Бюро.

В. Взяти до уваги Положення про Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів та сект і спрямувати його на доопрацювання Канонічному відділові Патріаршої курії УГКЦ.

2. Затвердити текст Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства про подолання моральної недуги корупції.

3. Прийняти із внесеними поправками та доповненнями Пасторальну програму протидії гріхові корупції та доручити її до виконання Комісії «Справедливість і мир» у співпраці зі всіма іншими структурами Патріаршої курії УГКЦ.

4. Затвердити Інструкцію з діловодства в Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві Української Греко-Католицької Церкви.

5. Затвердити Норми служіння Божественної Літургії.

6. Для розвитку християнського шкільництва в Україні:

А. Щороку в наступний тиждень після свята Благовіщення Пресвятої Богородиці проводити Тиждень католицького шкільництва з метою підтримки та популяризації діяльності католицьких освітньо-виховних закладів. Під час цього тижня особливо нагадувати вірним про їхнє батьківське право і обов’язок християнського виховання дітей.

Б. Благословити ініціативу створення осередків та діяльності Асоціації християнських батьків України в єпархіях з метою об’єднання зусиль батьків заради визначального впливу на формування вільних, творчих, гідних громадян України через освіту та духовний ріст кожної родини.

В. У зв’язку з новітніми викликами, які стоять перед християнським вихованням дітей, усім вірним Української Греко-Католицької Церкви та людям доброї волі, хто прямо чи опосередковано бере участь у процесах реформування структур та змісту освітньої сфери України, нагадувати про відповідальність, яка передбачає свідому суспільну позицію підтримки християнських цінностей і забезпечення  права батьків виховувати своїх дітей у християнському дусі в усіх формах освітніх та виховних інституцій.

7. На заклик Святішого Отця, в усіх храмах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ провести в неділю, 24 квітня 2016 року Божого, збірку пожертв для гуманітарних потреб потерпілих від військових дій в Україні.

8. Сімдесят другу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви провести в червні 2016 року Божого.

 

Ці  постанови набирають чинності 12 квітня 2016 року Божого

 

Голова Синоду:                                         Блаженніший Святослав