Кожен з нас може стати учасником чудесного перетворення довкілля: Екологічний тиждень у селі Птахівка

У ході проведення Великопосної екологічної ініціативи – «Екологічне навернення для порятунку створіння» 2016 р. в Одеському екзархаті УГКЦ протягом третього тижня посту у селі Птахівка Скадовського району Херсонської області був проведений екологічний тиждень.

Даний захід розпочався в понеділок. Під час проведення шкільної лінійки екореферент Одеського екзархату отець Дмитро Онуфрик оголосив про початок екологічної акції – збору макулатури. Отець Дмитро розповів дітям про причини і мотиви проведення акції. Найперше, вона проводиться тому, що кожна людина має вже з дитинства привчати себе до спілкування із навколишнім середовищем. Також він розповів проте, якою ціною ми отримуємо папір і чому його варто цінувати і раціонально використовувати. На завершення екореферент оголосив, що кошти, виручені під час проведення цієї акції підуть на підтримку українських військових.

Проведення екологічного тижня включало в себе також наступні акції: «Збережи книгу», «Благословення поля» та прибирання центрального парку.

Протягом третього тижня великого посту школярі не тільки збирали макулатуру, а також вчилися давати нове життя старим книгам через практичні заняття у акції «Збережи книгу».

Гордістю села Птахівка є парк із багатьма саджанцями та розміщеною в центрі каплицею із фігурою Пресвятої Богородиці, яку оточують різнобарвні троянди. За цією красою потрібно доглядати, тому було оголошено, що на п’ятий день екологічного тижня у селі буде відбуватися прибирання парку. На визначений день та годину зібралось чимало людей і своєю сумлінною працею показали, яке має бути наше відношення до природи і, що, насправді, так просто стати учасником чуда, яке Бог може робити через нас.

Закінчився екологічний тиждень благословенням полів, на яких так важко працюють люди. Учасники акції засвідчили, що результат доброго врожаю не полягає в самовпевненості та розрахунках лише на власні сили, але, найперше, у співпраці із Творцем, у якого потрібно просити допомоги та підтримки, дякувати Йому за всі дари та ласки, які нам дає.

 

Бюро УГКЦ з питань екології