Заснування Згромадження

У жовтні 1943 року Кир Григорій Хомишин, ординарій Станіславської  Єпархії, занепокоєний воєнно-політичними подіями на Галицьких землях, у передчутті великих випробувань для УГКЦ, звертається до о. Романа Бахталовського, на той час Ігумена отців Редемптористів в Станіславі (Івано-Франківськ), з проханням заснувати контемплятивне жіноче Згромадження, сестри якого б безнастанно молилися за кращу долю для свого народу і Церкви. 

            Отець Роман за благословенням  Протоігумена Редемптористів о. Йосифа де Вохта розпочинає Богові милу справу. В цей  час о. Роман дає реколекції для дівчат, після яких чотири з них відчувають покликання до чернечого життя.

Так, 13 вересня 1945 року о. Роман Бахталовський засновує нове Згромадження сестер Непорочного Серця Марії, і, маючи велику набожність до Пречистої Діви Марії,  віддає його під покров Пресвятої Богородиці, яка прославилася у Фатімі (Португалія). (Загальною Капітулою Згромадження 21 грудня 2015 р. Б. перейменоване на Згромадження сестер Пресвятої Богородиці Фатімської).

Саме, вони, сестри, мали звершити Фатімське післанництво, молитвою та жертвою, спричинитися до навернення Росії та виєднати бажану свободу Церкві.

Новостворене Згромадження ставило собі за мету згуртувати Христових Обручниць під покровом Пресвятої Богородиці, щоб вони своїм внутрішнім життям і зовнішньою діяльністю наслідували Пречисту Діву Марію, яка перебувала в безнастанній молитві-спогляданні, але й водночас вела активне Євангельське життя – допомагала Апостолам у поширенні Христової Церкви.

8 травня 1963 року Кир Василій Величковський затверджує Згромадження.