Зелену дорогу у майбутнє прокладали в Одеському екзархаті УГКЦ

21 березня 2016 року Божого з ініціативи та за підтримки депутата Складовської районної ради п. Ніни Коливошко у тісній співпраці з о. Дмитром Онуфриком, референтом Бюро з питань екології Одеського екзархату УГКЦ, відбулося прибирання біля дороги «Нова Каховка – Скадовськ».

Даний захід є не рідкістю, а щорічною практикою. І дуже похвально, що подібні акції реалізовують небайдужі люди, які дбають за чистоту та збереження навколишнього середовища.

Після того як сходить сніг, назовні з’являються сотні кілограмів викинутих людьми скляних та пластикових пляшок та різного роду сміття. Пластикові кульки, одноразовий посуд, пляшки тощо не тільки миготять білими кольорами на фоні зеленої трави та дерев, але також несуть собою невидиму загрозу та шкоду ґрунту, воді, повітрю, а в кінцевому результаті і самій людині.

Щорічна акція по прибиранню сміття – це не лише ліквідація наслідків безвідповідального ставлення до навколишнього середовища, але також виховання нинішнього покоління. Безпосередні учасники чи мимовільні свідки подібних акцій дивляться більш об’єктивно на масштаби забруднення, а десятки мішків зібраних відходів ще більше посилюють враження від побаченого і спонукають до власних висновків.

В акції 2016 року взяло участь понад тридцять людей, більшість із них – це молодь. Залишається сподіватися, що подібні заходи зроблять свій внесок у формування екологічної свідомості і спонукатимуть молоді сім’ї ставитися більш відповідально до виховання своїх дітей.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології