Більше ніж шістдесят секунд

19 березня 2016 року, до міжнародної екологічної акції «Година Землі», приєдналася і молодь парафії святого Архистратига Михаїла села Птахівка Скадовського деканату УГКЦ, на чолі із екореферентом Одеського екзархату отцем Дмитром Онуфриком.

Акція проходила у храмі парафії. Про її проведення було повідомлено у місцевій школі та під час богослужінь у парафіяльній церкві, тому всі охочі могли взяти участь у даному заході, прийшовши на нього або в домашній атмосфері провести його в колі своєї сім′ї.

Акція розпочалася пізно увечері із інформаційної частини, а саме із перегляду короткометражних роликів, про дану акцію, яка проходила по всьому світі протягом минулих років. Щоб зацікавити учасників акції до уважного перегляду відео, екореферент повідомив, що після перегляду буде проведено вікторина на уважність, і найуважніший її учасник, отримає подарунок.

Найцікавішим виявилося те, що глядачів мотивувало до уважності, а згодом і до активної участі у опитувані не подарунок, але саме відео.

Після перегляду відео, розпочалася вже сама екологічна акція, і при свічках відбувся цікавий діалог між о. Дмитром та всіма учасниками. Сидячи в колі, всі роздумували про те, скільки потрібно докласти зусиль та використати природних ресурсів, щоб отримати електричний струм, який робить наше життя комфортним.

Необхідні зручності для людського суспільства – це добре, але егоїзм, непоміркованість, безвідповідальне використання – це щось не відповідне, не достойне людини, як вінця природи.

На цій зустрічі можна було почути багато гарних, глибоких, добрих думок, але основною була та, що, ми маємо виходити за рамки цієї однієї години, ця акція має бути не лише раз на рік, але має стати способом нашого життя, який нас не обтяжує, але, навпаки, дає свободу… 

 

Екореферент Одеського екзархату УГКЦ