Презентація фільму про перебування та вихід УГКЦ з підпілля «Ті, що вірні»

В Українському домі в Києві, 18 березня, відбувся прем’єрний показ нового документального фільму «Живого ТБ» під назвою «Ті, що вірні». Документальна стрічка розповідає про вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля після насильної ліквідації у 1946 році.

Режисер фільму Валентин Дігтяренко, який є також автором фільму «Капелани».

«Ті, що вірні» – історія про те, як існувала Українська Греко-Католицька Церква в підпіллі, після її насильницької ліквідації 1946 році. Підпілля пережило Сталіна, Хрущова і Горбачова, щоб відродитися у 1989 році. Її вірні зберігали свою відданість УГКЦ протягом 43 років.

Валентин Дігтяренко розповідаючи про роботу над фільмом, відзначив, що творці спершу передивлялися архівні відео, а потім почали шукати людей, які на тому відео були… Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їхні долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи.

Хоча фільм документальний, але через силу самої його історії, досить проникливий для глядача.

Презентуючи стрічку «Ті, що вірні» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відзначив, що цей фільм, який Церква хоче подарувати своїм вірним і українському суспільству, розповідає про силу Євангелія, про Силу Божу, яка діяла в житті, у серцях людей, які вірили.

«Ми згадуємо, – сказав Предстоятель, – трагічні роковини насильницького нищення нашої Церкви і часто вживаємо слово «ліквідація», але Божу силу не можна ліквідувати. Так само як і не можна ліквідувати віру справжніх християн. Назва цього фільму якраз і віддзеркалює ту силу, яка променіє з облич, постатей священиків, єпископів, монахів і монахинь переслідуваної Церкви».

«Ми так хочемо, коли Україна шукає справжнього життя, справжнього релігійного життя, могла познайомитися з тими особами, могла їх почути, побачити. Але найважливіше, аби через таку важливу зустріч сила тих людей могла нам передатися. Дивлячись на них сьогодні, аби ми були тими, які є і будуть вірними», – побажав усім і кожному Блаженніший Святослав.

Архиєрей подякував усім, хто працював над фільмом.

На презентації фільму були присутні владика Богдан (Дзюрах), Володимир В’ятрович, директор Інституту національної пам’яті, Євген Нищук, актор театру і кіно, міністр культури 2014 року, Олег Турій, історик, народні депутати, духовенство та вірні УГКЦ.

Перший показ стрічки на телебаченні відбудеться 20 березня 2016 року о 17.00 на «5-му каналі». Презентація також планується у Львові, Івано-Франківську та Тернополі.

 

Прес-служба Одеського екзархату

За матеріалами сторінки: Департаменту інформації УГКЦ