Глава УГКЦ: «Питання єдності Церков ми не зможемо вирішити виходячи з політичних чи патріотичних моментів»

Якщо ми будемо виходити з духовної основи питання, то обов’язково знайдемо відповідь на нього. Якщо ж у питаннях єдності Церков виходитимемо з політичних або навіть патріотичних моментів, то ми його вирішити не зможемо.

Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерв’ю журналу «Фокус».

Предстоятель УГКЦ відзначив, що нещодавно в Церкві опублікували так звану Екуменічну концепцію УГКЦ. «Наша пропозиція полягає в тому, щоб шукати не стільки певної схеми або моделі об’єднаної Церкви, скільки сопричастя, духовної близькості. І тоді питання церковних юрисдикцій, приналежності храмів або навіть підпорядкування тих чи інших релігійних центрів відійде на другий план, де йому і слід бути», – зауважив Блаженніший Святослав.

Він додав, що не можна говорити про єдність Церков, якщо між її главами немає особистого спілкування. «Тому я вітаю з головними християнськими святами глав різних християнських конфесій в Україні. Не завжди я отримую відповіді, але завжди роблю це. Навіть більше, Синод наших єпископів щорічно надсилає листи від всього нашого єпископату всім главам Православних Церков. Ми намагаємося підтримувати спілкування один з одним і сподіваємося, що воно стане основою для поглиблення нашого діалогу. Глави Церков зустрічаються, моляться разом. Наприклад, ми разом молимося за жертв Голодомору. Представники Московського патріархату також завжди присутні на таких зустрічах», – розповів Предстоятель.

Водночас Блаженніший Святослав зауважив, що кожен глава Церкви часто вважає: єдино правильна моя Церква, а всі інші приречені. На його думку, дуже часто при такому світогляді об’єднання Церков бачиться, фактично, як приєднання. Мовляв, якщо хочете єдності, прийдіть з покаянням до нас, приєднавшись до нашої структури. «Екуменічна концепція УГКЦ в корені інша. Ми намагаємося оцінити духовне багатство, духовний досвід і досвід спілкування з Богом усіх Церков – спадкоємиць Володимирового хрещення, і, поважаючи їх, будувати з ними відносини. Свого часу мій попередник Блаженніший Любомир (Гузар) говорив, що той, хто буде вміти краще за всіх любити ближнього, справедливо може стати лідером в об’єднавчому процесі українських християн. Ми хочемо йти саме таким шляхом», – наголосив духовний лідер греко-католиків.

 

Прес-служба Одеського екзархату УГКЦ

за матеріалами сторінки: Департаменту інформації УГКЦ