Християни України колективно звернулися до Президента України про збереження життя

18 лютого о 14.00 ініціативна група вірян Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви в Україні та Євангельських Церков України провела прес-конференцію з нагоди подання колективного звернення – 112239 (сто дванадцять тисяч двісті тридцять дев’ять) підписів – до Президента України Петра Порошенка, як гаранта Конституції України.

Мета заходу – ознайомлення широкого кола громадськості з виставленими до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України вимогами щодо неприпустимості видалення з Конституції України визначення шлюбу як союзу чоловіка та жінки, неприпустимості появи в Конституції України нових ідеологічних понять – “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”, а також щодо захисту життя людини від зачаття до природної смерті.

Зокрема, у тексті звернення говориться:

Звертаємося до Вас із закликом забезпечити виконання Конституції України в частині захисту дітей та захисту сімейних цінностей. Життя людини починається з моменту зачаття і повинно захищатися як до, так і після народження (Конвенція ООН про права дитини). Закликаємо Вас виконати вимогу Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод – гарантувати право на життя, в тому числі кожній зачатій дитині.

1. Закликаємо Вас зберегти непорушними норми чинної Конституції України (ст. 51, у Проекті нової Конституції України від 15.07.2015 року їй відповідає стаття 28) та Сімейного кодексу України (СКУ, ст. 21), які визначають шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка й обумовлюють, що “усиновлювачами не можуть бути особи однієї статі” (СКУ, ст. 211 ч. 3).

2. Закликаємо Вас не допустити появи в Конституції України штучних і протиправних ідеологічних дефініцій: “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”.

3. Закликаємо Вас внести зміни до статті 3 чинної Конституції України і викласти її в такій редакції: “Людина, її життя від зачаття до природної смерті, здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”. 

4. Закликаємо Вас внести зміни до статті 27 чинної Конституції України (у Проекті нової Конституції України від 15.07.2015 року їй відповідає стаття 23) і викласти її в такій редакції: «Кожна людина має невід’ємне право на життя від зачаття до природної смерті». 

До участі в заході запрошені члени ініціативної групи – експерти, науковці, громадські та релігійні діячі, зокрема: Михайло Канафоцький – координатор ініціативної групи; о. Василь Білаш – голова Комісії УГКЦ у справах мирян; Геня Самборська – голова ВУБФ «За гідність людини»; Людмила Гридковець – канд.псих.наук, сімейний психолог; Максим Васін – виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи»; Володимир Медведєв – канд.мед.наук, лікар-нейрохірург; Віктор та Ірина Крижанівські – подружжя мирян, представники Римо-Католицької Церкви в Україні, та інші.

Прес-служба ініціативної групи