Глава УГКЦ до монашества: «Люди хочуть бачити у вас Бога, якому ви себе посвятили»

Ви маєте бути живим таїнством присутності живого Бога серед свого народу. Тому без вас Церква ніколи не зможе бути сильною і повноцінною, без вас Божий люд не зможе до кінця відчути себе любленим Богом, спасенним. Особливо в часи непевності, страждань, крові і переслідування. Такі слова сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового на завершення Року богопосвячених осіб у Католицькій Церкві.

Співслужили з Предстоятелем Церкви Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, владика Василь (Тучапець), владика Михайло (Бубній) і владика Григорій (Комар).

Під час проповіді Глава УГКЦ привітав монашество, яке чисельно прибуло до Патріаршого собору, аби цією молитовною прощею разом із Главою Церкви завершити Рік богопосвяченого життя у Вселенській Церкві.

«За вас сьогодні є особлива молитва, ви є наша сила, радість і надія», – сказав проповідник до монашества.

Блаженніший Святослав зауважив, що сьогоднішній світ не розуміє глибини монашого подвигу, тому що богопосвячена особа в потрійний спосіб живе свою посвяту, складаючи обіти послуху, убозтва і досмертної чистоти. «Зрозуміти це можна лише тоді, коли побачити величезний дар, який мають у своєму житті ті особи, котрі живуть посвячені Богові. Тому що хтось колись сам Бог нас побачив на нашій смоківниці, у нашій ситуації, у нашій сім’ї, навіть серед нашого болю і розчарування. Не ми Його побачили першими, а Він нас. Тому каже Христос: “Не ви мене вибрали, а я вас вибрав, покликав і благословив, щоб ви плід принесли. Саме той, хто має у своєму домі, у своєму серці завжди присутнього живого Бога, може складати обіт добровільного убозтва. Бо хто має Бога, той у Бозі має все.

Сьогодні люди, які вас зустрічають, передусім хочуть бачити у вас того Бога, якому ви себе посвятили, – люди, які вас бачать, передусім хочуть бачити у вас того Бога, якому ви себе посвятили. Як сьогодні люди потребують зустрічі з живим Христом! І ви є посередниками цієї зустрічі. Як сьогодні люди потребують прийняти у свій дім, у своє життя, у свій життєвий простір живого Спасителя! А це можете зробити ви, у вашій богопосвяченій особі. Ви маєте бути живим таїнством присутності живого Бога серед свого народу. Тому без вас Церква ніколи не зможе бути сильною і повноцінною. Без вас Божий люд не зможе вповні відчути себе любленим Богом, спасенним. Особливо в часи непевності, страждань, крові та переслідування. Тому так радіє наш Патріарший собор вашою присутністю. Бо разом із вами тут присутній живий Христос…» – сказав Глава Церкви.

«Дай нам, Боже, відповісти на поклик, запрошення, яке посилає нам Спаситель. Дай нам, Боже, жити те наше життя посвяченим, тому що глибина і справжність нашого монашого подвигу залежить від глибини особистої злуки з нашим Спасителем Христом.

Владика Михайло (Бубній) від імені всього монашества подякував Главі Церкви за спільну Літургію.

Після завершення Літургії Блаженніший Святослав вручив окремим представникам чернецтва патріарші грамоти.

 

 

Прес-служба Одеського екзархату УГКЦ

за матеріалами сторінки: Департаменту інформації УГКЦ