«День ораторію» на парафії Покрови Пресвятої Богородиці у м. Скадовську

День ораторію – це день веселих ігор, конкурсів, змагань, солодощів, і звичайно призів. Діти були задоволені бо кожен отримав приз. Засновником такого дня є святий італійський священик Дон Боско. 

Джованні Боско (1815-1888) весь світ знає як Дона Боско.

 

 

Джованні народився в селі на півночі Італії, в дитинстві мав пророчий сон. Він бачив себе в гурті хлопців, одні з яких славили Бога, а інші хулили. Він кинувся захищати Ім’я Боже, та його спинив Чоловік, який сказав: «Не бійкою, а добротою і любов’ю ти маєш завоювати цих своїх друзів… Я дам тобі Вчительку, яка навчить тебе мудрості». Так Господь Ісус повчив святого ще в дитинстві, а Богородиця ціле життя була його Покровителькою.

Джованні Боско став священиком у 26 років і працював у Турині, де багато бездомних підлітків шукали прожитку. По неділях Дон Боско збирав їх у церкві. Шукав приміщення, де б можна було з ними займатися, не порушуючи життя храму. Перший Ораторій (місце для молитви) постав на околиці Турина, у Вальдокко. Там хлопці опановували знання, ремесла, а найголовніше – вчилися жити вірою.

Прикладами християнської педагогіки для Дона Боско були св.Альфонс Марія Лігуорі, св.Філіп Нері і св.Франциск Сальський. Навіть засноване ним згромадження не носить імені Дона Боско – вони звуться салезіанцями. Для доброго виховання Дон Боско вважав потрібною добру літературу, тому 1861 року заснував друкарню для дитячих книжок і брошурок, які частково й сам писав.

Дон Боско не вимагав від своїх вихованців «очі звести в небеса» і вдаватися до якихось надзвичайних аскетичних практик «задля святості». Він казав, що св.Йосиф і Діва Марія не виконували нічого подібного, але все, що вони робили, власне й було виконанням волі Божої. Такий підхід до салезіанської аскези виніс до слави вівтаря самого Дона Боско, його наступника – Мікеле Руа, його вихованця Домініка Савіо, його колишнього вихованця Луїджі Оріоне, співзасновницю Дочок Марії Помічниці Вірних – Марію Домініку Маццарелло, єпископа Луїджі Версільйо і Калікста Караварьо – місіонерів і мучеників у Китаї.

Дона Боско проголосив святим 1934 року Папа Пій ХІ, який був особисто з ним знайомий.

В іконографії представлений як священик в орденському вбранні, часто – оточений дітьми та підлітками.

 

Прес-служба Одеського екзархату

матеріали: о. Василь Харкавий, ВС

{gallery}stories/03.02.16{/gallery}