Свято Богоявлення Господнього на парафії в Одесі

19 січня 2016 року на свято Богоявлення Господнього, Преосвященний владика Михаїл Бубній очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному храмі святого апостола Андрія Первозванного в Одесі та звершив чин Великого Водосвяття.

Святкову Літургію Преосвященному владиці співслужили о. канцлер Микола Слободян та  настоятель храму о. Руслан Остафій. Святу Тайну Сповіді, під час Божественної Літургії для всі бажаючих парафіян уділяв о. Ігор Тарас.

«Ми щойно чули в євангельському читанні, що коли Ісус Христос ступив у йорданські води, то небо відкрилося і пролунав голос Отця з неба, який свідчив, що це є Син Мій Улюблений» – такими словами розпочав свою проповідь владика Михаїл. 

«Сьогодні наша Церква святкує велике свято, яке має кілька назв: Святе Богоявлення, Хрещення Господнє. Проте більш глибше розумінні сьогоднішнього свята є у слові «Богоявління» – Бог явився, у своїй повноті.

Важливим є те, що на річці Йордані відбувається надзвичайно велична подія – явлення Бога, Пресвятої Тройці. Бог Отець голосом із неба, Дух Святий у вигляді голуба засвідчують, що Ісус Христос є справді Син Божий, який прийшов для того, щоби взяти на Себе людський гріх та відкрити двері Царство Божого.

У богословських книгах ми читаємо про море, що побігло, і про Йордан, який впадав у це море, проте він повернувся назад. Здається, такі речі в природі є неможливі, нереальні, тут немає логічного пояснення, проте саме тут є важлива віра. Де закінчується межа людського розуміння – починається віра.

Нехай йорданська вода принесе вам здоров’я, мир і спокій у ваших домівках, Боже благословення, відродження у вірі, щоби ми приносили добрі плоди святості, а окроплення цією водою і споживання її є одним із видимих засобів для очищення душ і тіл та оновлення їх для вічного життя в Бозі», – побажав на завершення проповіді владика Михаїл.

Після завершення Божественної Літургії, владика Михаїл здійснив чин Йорданського Водосвяття, окропив освяченою водою усіх парафіян та уділив Архиєрейське благословення. Відтак, парафіяни набрали у свої посудини йорданську воду та понесли до своїх домівок.

 

Прес-служба Одеського екзархату

{gallery}stories/21.01.16{/gallery}