Папа: Віра – це дар, який змінює життя, її неможливо купити

«Якою є моя віра в Ісуса Христа?» – відповідь на це запитання шукав Папа Франциск, коментуючи у п’ятницю, 15 січня 2016 р., під час Святої Меси в каплиці «Дому святої Марти», євангельський уривок, в якому розповідалося про зцілення паралітика у Капернаумі.

Святий Марко розповідає, як люди, намагаючись наблизитися до Христа, вдавалися до відчайдушних кроків, як ті друзі, які розібрали покрівлю у домі, де перебував Ісус, щоб опустити до Його стіп паралітика, прохаючи про зцілення. За словами Святішого Отця, цей вчинок свідчить про те, що вони мали віру, таку саму, як жінка, яка доторкнулася до краю одягу Ісуса чи сотник, який отримав зцілення слуги, «віру сильну, сміливу, яка провадить вперед».

Але у випадку з капернаумським паралітиком Ісус «робить крок далі»: Він не лише оздоровляє від недуги, але також відпускає гріхи, чим викликає спротив з боку законовчителів. Як зауважив проповідник, серед слухачів Христа були ті, «які мали замкнене серце». Вони допускали, що Він може бути цілителем, але щоб відпускати гріхи – це вже було занадто. Ісус, знаючи їхні думки, відповів, що «Син чоловічий має владу відпускати гріхи».

За словами Папи, з цього можемо зрозуміти, що Бог прийшов, щоби «спасти нас від наших недуг», але, насамперед, «від наших гріхів», щоби «привести нас до Отця». І це «одна з найважчих до зрозуміння тем» не лише для книжників, адже сумніви виникали також і в учнів.

«Якою є моя віра в Ісуса Христа? Чи вірю, що Ісус Христос є Богом, Божим Сином? Чи ця віра змінює моє життя? Чи спричиняється до того, що в моїй душі започатковується цей рік благодаті, прощення і наближення до Господа? Віра – це дар, – наголосив Святіший Отець. – Ніхто не може “заслужити” віру. Її неможливо купити. Чи “моя” віра в Ісуса Христа спонукає мене до впокорення. Не просто до покори, але до впокорення, розкаяння, до молитви, яка взиває: Прости мені, Господи! Ти – Бог, Ти можеш простити мої гріхи».

Далі проповідник додав, що Господь Бог допомагає нам зростати у вірі. Люди, як зауважив він, шукали Ісуса, щоб слухати Його, бо Він промовляв «повновладно, а не як книжники». Вони також ходили за ним, щоб вилікуватися, бо Він чинив чуда. Але, врешті, «люди, все це побачивши, розійшлися, дивуючись і прославляючи Бога».

«Підтвердженням того, що я вірю, що Ісус Христос є Богом у моєму житті, Який був посланий для мене, щоб простити мені, є прослава, моя здатність прославляти Бога, – підсумував Святіший Отець, зазначаючи, що прослава – «це щось безкорисливого, почуття, яке спонукає казати: Ти – Єдиний Бог». «Нехай же Господь допоможе нам зростати у вірі в Ісуса Христа, Який нам прощає, приносить рік благодаті, і щоб ця віра привела нас до прослави», – побажав Папа.

 

 

Прес-служба Одеського екзархату

за матеріалами сторінки: Радіо Ватикану