У м. Балті святкували Різдво Христове

Радуйся, земле, коляда йде!

Навряд чи знайдеш в Україні таку родину, в котрій не чекали би приходу величного свята Різдва Христового. День, який сам по собі є великим дивом, несе із собою тисячі маленьких чудес.

Балтяни по – різному відзначали це величне свято. Хтось із родиною за святковим столом, комусь захотілося у Різдвяний вечір відвідати кафе, а комусь і довелося працювати у різдвяній Балті. Проте коляду ніхто не відміняв.

Оскільки останнім часом Балтщина не відзначається різдвяними традиціями, тому побачити вертеп чи справжню коляду у святкових костюмах для жителів міста – справжнє свято. 

Зазвичай балтяни звикли, що їх з Різдвом вітає місцева малеча, яка вечорами “штурмує” квартири чи подвір,я приватних будинків містян, колядками. Без будь-яких традиційних костюмів, дітвора колядує до пізнього вечора.

Можна сказати, що балтянам цього року із цим пощастило: герої Різдвяного вертепу завітали з Вифлеєму до їхньої оселі самі. Аби зі світлим святом привітати та історію появи на світ маленького Ісуса розповісти.

Прихожани церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ та небайдужі балтяни з активною громадянською позицією вирішили нагадати землякам про традиції, підготувавши театралізоване дійство «Різдвяний вертеп».

Христос народився! Славімо його!

Це святкове привітання звучало для всіх жителів України з побажаннями миру добра та многая літа. 

Спочатку самобутні артисти порадували вертепом та віншуваннями прихожан церкви. Після інсценізації вертепу та колядок отець Андрій Сирко подякував за те, що мають сміливість іти і сповіщати усьому світу Добру Новину про те, що Христос народився. Почастувавши артистів солодощами та подарувавши кожному іконку, він благословив на добру справу. Потім учасники вертепу вирушили вулицями міста. У день Святого Різдва їх можна було побачити в різних куточках міста.

Більшість балтян бачили вертеп уперше в житті, тому з великою цікавістю сприймали кожне слово. Кожен мав можливість заколядувати з учасниками вертепу, відчути дух Різдва, прожити його, а дехто, за їхніми словами, знову побувати у дитинстві.

Завершувалось дійство кожного разу Різдвяною колядою

«Нова радість стала»:

«Даруй господарю, даруй господині,

Даруй літа щасливії нашій славній Україні

Усі зібрані кошти учасники вертепу предали в церкву, але настоятель храму отець Андрій пояснив, що розпоряджатися ними можуть лише члени громади.

На запрошення настоятеля Храму Покрови о. Андрія, ці чудові Різдвяні свята з нами провели брати-семінаристи Андрій та Віталій із Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Брати разом з нами служили святкові Літургії, читали проповіді, давали науку та колядували.

8 січня за ініціативи настоятеля Храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ отця Андрія у центрі міста біля ялинки всі бажаючі зібралися поколядувати. Перш за все це прихожани цього храму. Підтримали гарну ідею отець Віктор з костелу св. Станіслава, Сестри Милосердя та діти, яким Сестри допомагають. У різдвяних колядуваннях прийняв участь і голова РДА Олесь Вітряний. Колядували щиро та з душею. В колядках просили Божої благодаті для всіх жителів міста й району, а також для нашої славної України.

 

Прес-служба Одеського екзархату

матеріали: о. Андрій Сирко

{gallery}stories/11.01.16{/gallery}