Глава УГКЦ: «Інституцію сім’ї намагаються знищити за допомогою ідеології під назвою “гендер”»

На інституцію сім’ї в сучасній культурі чигають нові, можливо, ще страшніші небезпеки, ніж у часи, коли Христос народився… Про це говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у другий день Різдвяних свят, у день Собору Пресвятої Богородиці, під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Пояснюючи важливість сьогоднішнього свята, проповідник зауважив, що у другий день світлого празника Різдва Христового духовна увага Церкви скерована до постаті тої, яка особисто і прямо співдіяла з Богом у таїнстві воплочення Божого Сина. Тому сьогодні ми святкуємо свято Собору Пречистої Діви Марії. За його словами, апостольська проповідь про народження Сина Божого від незайманої дівиці була осердям вчення Церкви про божество народженого Спасителя. Про це навчали отці Церкви від самого початку існування християнства. Бо саме завдяки дії Духа Святого і співдії Пречистої Діви Марії ми сьогодні святкуємо свято Різдва.

«Традиція нашої Української Церкви називає Пречисту «Дверима милосердя», через які увійшов у людське життя, народився у людському тілі наш Спаситель. Тому сьогодні ми бачимо в іконі Різдва Христового передусім Богородицю, яка тримає на руках свого новонародженого Сина. Тому й звемо Її Богородицею», – пояснив Блаженніший Святослав.

Проводячи паралель із сьогоденням, Предстоятель відзначив, що саме сьогодні в дивний спосіб Різдво Христове відкриває нам правду про загальнолюдську сім’ю, що сім’я – це плідний нерозривний вірний союз любові між чоловіком і жінкою. «Немає іншого такого способу співжиття, який можна назвати сім’єю, як тільки такий. І завданням такої сім’ї є співдіяти з Богом у народженні нового життя. Саме в ім’я цього єднаються в любові, щоби прийняти дар, який посилає Бог на землю, – дар нової людини, дар нового життя», – переконує проповідник.

У сьогоднішньому Євангелії ми чуємо про дітовбивчу роль Ірода. «Як сьогодні багато є нових «іродів», які вже не просто вбивають дітей після народження, а за останні роки прогресу пішли далеко далі – вбивається сьогодні стільки ненароджених дітей. Ми всі боліємо над невинними жертвами на Донбасі, але за тих два роки війни в десятки більше жертв принесли вбивства ще не народжених дітей. Тому так важливо нам сьогодні у святі Різдва наново відкрити правду – правду про життя, правду про сім’ю і її місію в сьогоднішньому світі», – просить замислитися лідер греко-католиків.

Говорячи про небезпеку для інституту сім’ї, Глава Церкви зауважив, що «ми сьогодні спостерігаємо дуже цікавий і небезпечний феномен – інституцію сім’ї в глобальному вимірі намагаються знищити за допомогою нової ідеології». «Про це у своїй заяві говорять католицькі єпископи східного і західного обряду, вказуючи на нову небезпеку нового поневолення українського народу. Ця небезпека називається ідеологією ґендеру. Це ще один спосіб, як убивати життя. Сьогодні ця ідеологія намагається представити сім’ю як конструкцію, яку можна змонтувати або розмонтувати. Папа Венедикт XVI говорив про це, що ця ідеологія дуже подібна до попередніх, які руйнували держави, народи, а сьогодні намагаються зруйнувати сам фундамент людського існування. Тому що інституція сім’ї є набагато старшою від інституції народу чи держави. Ми бачимо цю небезпеку і в Україні. Наші законодавці починають вводити такого типу термінологію навіть у трудове українське законодавство», – наголосив він.

«Отож сьогодні в цьому святі помолімося разом за українську сім’ю, за українську родину, за батьків і матерів, які вірно виконують своє покликання до батьківства і материнства та дарують Церкві й народові нових дітей. Таким чином дарують нам усім майбутнє», – попросив Блаженніший Святослав.

 

Прес-служба Одеського екзархату

Департамент інформації УГКЦ