Ялинко рідна – наша втіха, то ж хай вона не знає лиха!

Із початком останнього місяця року вже традиційно у школі села Птахівка Скадовського району Херсонської області, розпочалася екологічна акція – виставка «Букет замість ялинки». Акція триває впродовж місяця і закінчується перед самим новим роком.

Даний захід, який проводиться в школі, передбачає призові місця в різних номінаціях: «Новорічна іграшка», «Новорічна композиція» та «Букет замість ялинки». Переможці сільського конкурсу представляють свої вироби на районному, а  якщо перемагають на ньому то їдуть до обласного центру.

Школярі, які брали участь цього року у заході, вражали своєю творчою уявою та вмінням своїх рук. На виставці можна було побачити ялинки: із макаронних виробів, із кольорового паперу та серветок, із тканини та олівців, із вушних паличок та зубочисток, із шишок та новорічних гірлянд.

Звичайно, ціль акції – не показ талантів та обдарувань і навіть не призові місця, ціль – це зміна свідомості в розумінні того, що природа – це живий організм і наші дії не раз завдають їй глибоких та болючих ран.  Наприклад від щорічних знищення тисячі ялинок.

Екореферент Одеського екзархату, який був присутній на заході в школі, у своєму слові сказав, що “кожний з нас має різні таланти та вміння, якими нас обдарував наш Творець. Ці таланти ми зобов′язані розвивати, удосконалювати, щоб використовувати для власного та суспільного блага, але найголовніший «талант», який ми отримали як дар – це бути Людиною. Бути створеним на Образ та Подобу Творця – це не тільки дар, але і іспит на те, як ми будемо його використовувати”.

Людина може реалізувати себе повноцінно лише тоді, коли скерує свій погляд до свого Творця, який вкаже їй дорогу до Себе. Дорога ця веде через виконування Його волі, дотримування заповідей, через пошук святості, справедливості, набуття чеснот, співчуття, самопожертви, любові, чуйності, мужності, відваги та через не менш важливий елемент – це життя у гармонії із природою та всіх інших рис, які були закладені в нас під час нашого створення. 

 

Прес-служба Одеського екзархату

Екореферент Одеського екзархату, о. Дмитро Онуфрик