У Перемишлі відбувся Чин введення на митрополичий престол Архієпископа Євгена Мирослава (Поповича)

В катедральному Соборі Святого Івана Хрестителя у Перемишлі, Архиєрейську Літургію та чин введення на митрополичий престол архієпископа Євгена Поповича здійснив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) за участю біля сорока прибулих владик з Польщі, України та Словаччини. Серед них були присутні Апостольський Нунцій у Польщі архієпископ Celestino Migliore та архиєпископ Кирил Василь – Секретар Конгрегації Східних Церков.

Богослужіння розпочалися о 10.00 годині процесійною ходою з єпископської палати до Собору Святого Івана Хрестителя. Главу і Батька УГКЦ Блаженнішого Патріярха Святослава привітали вірні Перемисько-Варшавської Архієпархії та парох Собору. Опісля Архієпископ Іван Мартиняк привітав усіх присутніх достойників Церкви та представників влад Польщі і України. Під час Святої Божественної Архієрейської Літургії відбулося урочисте поставлення владики Євгена (Поповича) на Митрополичий престол. Після Святої Літургії відбулося підписання протоколу канонічного перебрання Перемисько-Варшавської Архієпархії Архиєпископом Митрополитом Євгеном Мирославом Поповичем. Згодом усі присутні почули привітальне слово архиєпископа Кирила Василя – Секретаря Конгрегації Східних Церков та владики Володимира Ющака – Єпарха Вроцлавсько-Гданського.

Прочитано також вітальні листи від Президента Польщі Анджея Дуди та Президента України Петра Порошенка. Новиий Архіиєпископ і Митрополит Перемисько-Варшавський Євген (Попович) виголосив подячну промову. На завершення торжеств духовенство та вірні Перемисько-Варшавської Архієпархії подякували архиєпископу Івану Мартиняку за дотеперішню пастирську працю та привітали нового Митрополита і Архієпископа Євгена Поповича.

Детальніший фоторепортаж: http://cerkiew.nazwa.pl/?p=12658

Прес-служба Одеського екзархату

за матеріалами http://cerkiew.nazwa.pl