Глава УГКЦ: «Ми повинні в УГКЦ по-новому почати діяти, щоби врятувати інституцію сім’ї»

Нам потрібно реальної душпастирської дії, щоби врятувати інституцію сім’ї. Ми повинні в УГКЦ по-новому почати діяти. У своїх виступах під час Папського Cиноду на тему сім’ї я підкреслював роль, яку відіграла родина в історії УГКЦ. Вона врятувала нашу Церкву в часи переслідувань. Сьогодні ми повинні врятувати інституцію християнської сім’ї, бо з цим пов’язане життя та смерть не тільки майбутніх поколінь, а й спосіб існування Церкви у світі.

Наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму слові до єпархіальних голів Комісії у справах сім’ї УГКЦ 7 грудня в Брюховичах поблизу Львова.

Тож під час нещодавнього Папського Cиноду єпископи мали нагоду зрозуміти, що коїться у світі в питанні сім’ї: «Відбуваються дуже недобрі справи – соціальна інженерія (демонтаж інституцій). В центрі такого демонтажу на вселенському рівні знаходиться інституція сім’ї».

Крім усього, за словами Блаженнішого Святослава, атакується сім’я з позиції нової ідеології – гендеру. Чому? Статевість тепер розглядається лише в суспільній культурній ролі. Сьогодні розрізняють 15 різних видів гендеру. А в США правники вже обирають час фіксування гендеру. «Усі ідеологічні речі прагнуть перенести у два виміри – законодавче поле (узаконення вибору гендеру) та виховні програми (у Бельгії в дошкільних закладах дітей запитають уже про їх вибір гендеру). Абсолютно міняється не тільки бачення сім’ї та стереотипи культури. Тому сьогодні єпископи зауважили, що велика частина подружжів, укладених у Католицькій Церкві, є недійсними», – додав він.  Бо блага подружжя, які є необхідними для того, щоб правильно і повноцінно сформувати бажання одружитися, сьогодні відсутні в сучасній культурі. «За святим Августином, подружжя – це вірність, нерозривність, народження дітей, таїнство. Усе це здійснюється в любові між чоловіком та жінкою. Кожне з цих подружніх благ сьогодні заперечується в культурному плані. Підсвідомо вже ніхто не вважає, що подружній зв'язок – сталий. Заперечують необхідність плідності. Ніхто сьогодні, навіть серед християн, не розуміє змісту таїнственності подружжя», – пояснив він далі.

Також, за словами Глави Церкви, більшість людей вже не живе у впорядкованих станах: «У світі лише 20 відсотків тих, які не розлучені і не одружені повторно. Таким чином, за межами впорядкованості більша частина вірних. На це не можна закривати очі і потрібно думати про те, як до них проповідувати Боже Слово».

На переконання Блаженнішого Святослава, загальна причина такої катастрофи і тактики, яку мають новітні ідеології, полягає в тому, що християни втрачають віру в Бога. «Секуляризація вириває людей із практики їхнього духовного життя, впливаючи на все інше. Ситуація із християнської сім’єю – один із видів кризи віри і християнського життя в сучасному світі», – додав він.

 

Департамент інформації УГКЦ