У м. Миколаєві відзначили 150-ліття з дня народження Митрополита Андрея Шептицького

5 грудня у м. Миколаєві на парафії Покрови Пресвятої Богородиці, парохом якої є о. Тарас Павлюс, відзначили 150-ліття з дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Урочистості розпочали з Архієрейської  Божественної Літургії, яку очолив екзарх Одеський та Адміністратор Кримський Владика Михаїл (Бубній), а до участі долучилися священики з Миколаївського та Херсонського деканатів. 

«Син свого народу, він охоплював своєю молитвою, своїми ідеями  всю Україну. Думав і за тих, хто був поза межами країни, адже був главою Української Греко-Католицької Церкви, представництва якої є по всьому світу. Коли він спілкувався з людьми, він бачив їхні конкретні потреби і дуже багато допомагав», – сказав Владика Михаїл, підкреслюючи виняткову роль Митрополита Шептицького в історії українського народу.

Примітно, що літургія об’єднала представників різних християнських конфесій, які існують у Миколаєві. До участі чи не вперше, за історію розвитку греко-католицької громади у місті, долучився й новообраний міський голова Олександр Сєнкевич. «Релігій багато, а Бог один. Потрібно поважати всі релігійні конфесії, які є, – зауважив мер Миколаєва. – Адже й сам Митрополит Андрей Шептицький зробив багато не тільки для Греко-Католицької Церкви, але й загалом для об’єднання людей навколо християнства».

Продовжилось святкування 150-ліття з дня народження «українського Мойсея» урочистим концертом. Семінаристи Київської трьохсвятительської духовної семінарії представили городянам виставу «Слідами митрополита Андрея» про життя духовного глави українського народу, починаючи від юнацьких років і аж до останніх хвилин життя. Своїми виступами глядачів порадували колективи Миколаївського коледжу культури та мистецтв, дитячої музичної школи № 3, а також Народний хор імені М.Аркаса Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв. Завершився вечір церковним гімном «Боже великий, єдиний», у якому всі присутні помолились за кращу долю українського народу.

 

Прес-служба Одеського екзархату

матеріали: о. Тарас Павлюс

Фоторепортаж далі

{gallery}stories/06.12.15{/gallery}