Одесити перемогли !!!

14 листопада у Львові відбувся всеукраїнський рівень християнської інтелектуальної гри брейн-ринг. Цього року тема гри звучала так: «Вивчаємо митрополита Андрея».

Одеський екзархат на цьому змаганні представили дві команди. У дитячій категорії – команда з Кіровограда (парафія Різдва Івана-Хрестителя), а у підлітковій – команда з Одеси (збірна парафій Андрія Первозваного та Архистратига Михаїла).

Взагалі брейн-ринг став для нас великою пригодою. Ще півроку тому розпочалася підготовка до цієї гри. Були повідомлені священики та катехити екзархату, їм роздали методички «Найдорожчий таточко», заохочувалося усі парафії прислати свої команди на змагання…

Ще більшою пригодою ніж сам брейн-ринг, була його тема – «Вивчаємо митрополита Андрея». Така велична тема, але як нелегко було донести її у всій своїй повноті та красі до південної дітвори, яка не росте серед різноманітності греко-католицьких храмів, духовного багатства численних монаших згромаджень, красномовних свідків та свідчень історії УГКЦ.

Але, як і в кожній пригоді, потрібно відважитись стати завзятим її учасником!!!

Таких шукачів пригод в Одеському екзархаті назбиралося чимало. І всі вони не пошкодували!

На екзархальний брейн-ринг з’їхалися команди з різних деканатів. А якщо врахувати величезні простори нашого екзархату, то команди представляли цілі області України: Херсонську (м. Скадовськ, під проводом оо. Воплоченого Слова), Кіровоградську (під проводом сестер Фатімської Божої Матері), Одеську (1 команда – збірна з с. Роздільна та с. Іванівка та з м. Одеси – парафія Андрія Первозваного та парафія Архистратига Михаїла). Навчання, змагання, боротьба за перемогу, переможці….!

Настала підготовка до всеукраїнського рівня. Насправді з боку дітей це було досить жертовно. Ми зустрічалися в неділю у нашій катехитичній школі і додатково, серед тижня. Одеса – величезне місто. Тому деяким дітям доводилося проїхати 18-20 км в одну сторону, щоб мати це додаткове заняття. Але всі ці перешкоди долалися із завзяттям та ентузіазмом. Відстані, методичка українською мовою з використаними також словами давніх діалектів, кількість незнайомого матеріалу…  Сила людської волі – це величезна рушійна сила, яка допомагає нам осягнути те, чого прагнемо та бажаємо; а якщо ця сила міцно злита із щирим довір’ям до Божого Провидіння, Бог благословляє!

14 листопада 2015 року наша одеська команда «Пливи на глибінь»  виграла золотий кубок брейн-рингу у категорії 14-17 років.

Щиро вдячні Богу, який благословив ентузіазм наших дітей, вдячні митрополиту Андрею, який навчив нас так багато, поки ми вивчали Його життя та особистість. А також щиро дякуємо Катехитичній комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства за її працю, за  щедру та уважну  батьківську опіку її працівників, які поширюють нові ідеї для катехизації та допомагають засобами для їх здійснення.

 

Катехитична комісія Одеського екзархату УГКЦ

 

{gallery}stories/19.11.15{/gallery}