«Не є Господньою волею, щоб Церква була поділена», – Владика Михайло (Бубній) у другий день Патріаршого Собору

У другий день Патріаршого Собору в Івано-Франківську, під час своєї проповіді в катедральному соборі Святого Воскресіння Владика Михаїл (Бубній), Екзарх Одеський та Адміністратор кримський наголосив «Господь уже другий день на Соборі дарує нам нагоду засвідчити внутрішню єдність нашої Церкви…».

За словами Владики, знаковою для нашої Церкви є участь представників Української Автокефальної Православної Церкви архиєпископа Ігоря (Ісіченка) разом зі своїми делегатами.

Роздумуючи про поділ між людьми, екзарх відзначив, що це походить від злого. «Говорячи про поділ в царстві сатани, Ісус Христос згадує загальноприйняте правило – там, де є поділ, втрачається сила. Коли царство поділено саме в собі, воно не може встояти. Коли сім’я розділена, то не може довго тривати, каже Христос. А коли якась державна, церковна структура чи будь-яка інша спільнота розділена, то чи може така спільнота існувати? Витрачаючи свою енергію на суперечки, роздори, гнів, така спільнота наражена на велику небезпеку. А ця небезпека – розпад», – підкреслив єпископ.

Ще до сьогодні, у наших вухах бринять слова з Майдану: Схід і Захід разом. «Яким же актуальним для нас залишається цей заклик до єдності суспільства. Якби він був почутий і сприйнятий кожним зокрема, то не було б сьогодні стільки страждання і горя в нашій державі. Якби ця єдність плекалася в кожній родині, то не було стільки розлучень і розбитих родин», – вважає владика Михаїл.

Не є Господньою волею, переконаний єпископ, щоб Церква була поділена. А це лише людська неміч, гордість і часом політичне втручання. Тому наші старання, як духовних провідників і мирян, мають бути скеровані на подолання цієї страшної пошесті – поділу в будь-якій клітині церковного чи суспільного життя.

 

Департамент інформації УГКЦ

 

{gallery}stories/30.08.15{/gallery}