Літній відпочинок з Богом

Літо – це пора не тільки сезонної праці, але й прекрасний час для відпочинку, а також цікавого дозвілля, великого напливу різного роду вражень та нових знайомств. Це пора, коли діти та підлітки до певної міри відчувають себе безтурботними та активно шукають нові пригоди.

Це час, який можна назвати одним словом: життя. А життя – це безцінний дар, тому не варто марнувати кожну його хвилину, а потрібно використовувати для власного та суспільного розвитку та блага.

Тому екореферент одеського екзархату, що є адміністратором парафії Святого Архистратига Михаїла села Птахівка Скадовського району Херсонської області отець Дмитро Онуфрик за сприянням Тернопільської Вищої духовної семінарії та активній підтримці парафіян храму та мешканців села організував літній пізнавально-відпочинковий табір у селі для всіх охочих дітей.

Функціонування табору розпочалось з понеділка 27 липня і тривало до кінця тижня. Кожного дня кількість учасників зростала від двадцяти до понад п’ятдесяти осіб, що було сигналом успіху даного заходу.

Щоденні заходи табору завжди розпочиналися і закінчувалися спільною молитвою та благословенням священика. Діти вчилися танцювати банси, під час ігор працювати як одне ціле у команді та знаходити рішення у не простих ситуаціях, а також збільшували свій багаж знань про устрій храму, Божествену Літургію та про нашу участь під час її відправлення, а також про наше місце та роль у екосистемі.

Остання тема на перший погляд здається за складною для даної авдиторії, але вона була донесена наскільки просто та доступно, що навіть спершу (під час озвучення теми) заінтригувала, а потім і зацікавила дітей. Зокрема тут говорилось про чистоту довкілля від сміття та інших речей, які ми викидаємо, навіть не замислюючись про наслідки. Також про нашу колективну відповідальність перед Богом за ті дари, які Він дав нам для користування. Кожного наступного дня відбувалися опитування пройденого матеріалу. Воно показало, що діти зрозуміли і засвоїли матеріал.

Проведенням заходів у таборі займалися студенти Тернопільської Вищої духовної семінарії брат Степан Іванчик та брат Руслан Михайлінчик. Завдяки добрій підготовці, щирості та наполегливості семінаристів табір залишився приємним відбитком та спогадом у серцях дітей села Птахівка та став для них школою, що навчила їх спільно стояти на стороні правди, добра та відноситись з повагою і любов’ю до навколишнього середовища.

Батьки дітей, які брали участь у таборі дякували організаторам і просили, щоб вони проводили таку роботу з дітьми щорічно.

 

о. Дмитро Онуфрик адміністратор парафії св. Архистратига Михаїла с. Птахівка

 

{gallery}stories/08.08.15{/gallery}