«Якщо з нами Бог то хто проти нас»

18-19 липня у Марійському духовному центрі Зарваниця відбулася всеукраїнська проща присвячена святкуванню 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького та молитві за мир в Україні.

Десятки тисяч прочан з усієї України та навіть закордону молилися у стіп Зарваницької Матері Божої, щоб Вона випросила у Свого Сина довгоочікуваний мир для нашої батьківщини, збереження життя та щасливе повернення воїнів додому.

Не дивлячись на те, якою мірою торкнулась кожного з нас війна, спільна молитва об’єднала велику кількості прочан  в один організм, в одну християнську сім’ю, яка не силою чи агресією бориться з видимими чи невидимими ворогами, а любов’ю, співчуттям, солідарністю, чіткою релігійною та громадською позицію.

Важливо зазначити, що на фоні болю, сліз часом навіть зневіри, з якими прийшли люди на прощу виринає світла постать митрополита Андрея Шептицького, річницю народження якого ми святкуємо цього року. Особистість, яка пройшла дві світові війни, бачила і відчувала на собі всю трагедію людської жадоби, насилля, бажання людини панувати над людиною, «воювала» із людською бідністю та беззахисністю, і до кінця свого життя захищала Божу правду. Дивлячись на постать митрополита Андрея та його життєвий шлях, відразу на думку приходить вислів: «Якщо з нами Бог то хто проти нас».

Вже традиційно до всеукраїнської прощі приєднався Херсонський деканат Одеського екзархату УГКЦ. Представники із парафій  м.Херсон, м.Скадовськ, с.Птахівка, с.Тарасівка, с.Антонівка Скадовського району, с.Антонівка Дніпровського району, с.Зеленівка, с.Федорівка, с.Сонячне, с.Музиківка, с.Чорнобаївка, м.Берислав, с.Зміївка, а також із міста Миколаїв та села Шевченково миколаївського деканату.

Люди чекали на цю особливу подію цілий рік, особливо ті, хто минулі роки мав можливість бути на святому місті на Тернопільщині і відчути як б’ється одним ритмом серце церковної спільноти. Прочани зі своїми священнослужителями, долаючи велику відстань до Зарваниці, весь час перебували у молитві і розважаннях, щоб повноцінно скористатися із духовних скарбів, які може дати подібний захід.

Після прибуття на місце призначення у суботній ранок 18 липня, прочани відразу прийшли із своїми проханнями та подяками до Чудотворного Образу Пресвятої Богородиці, що прославлена у іконі Зарваницької Матері Божої. А після поселення спі

льно відвідали і помолились хресну дорогу,яка має свій початок біля дзвіниці Зарваницького комплексу, а закінчується коло монастиря студитського уставу.

Про весь інший розпорядок можна розповісти як про події на одному диханні:тут і зустріч із патріархом, і вечірні богослужіння біля парафіяльної церкви, і вражаючий нічний похід із свічками,і загальна святкова недільна Божественна Літургія, і посвяченнякаплиці-пам’ятника, збудованої на честь героїв Небесної сотні та воїнів, які загинули під час АТО. І ще багато іншого, що надихає, скріплює віру, дає надію, позитивні та натхнені емоції для долання труднощів у житті.

Із цим багажем прочан

и із півдня вирушили до своїх домівок та родин, щоб не тільки поділитися із тими, хто не поїхав на цю прощу, бурхливими враженнямита прагненням приїхати на наступний рік, але із бажаннямставати кращим та шукати істині цінності, які не проминають, а дарують мир душі та будують Царство Боже вже тут, на Землі.

 

о. Дмитро Онуфрик адміністратор парафії св. Архистратига Михаїла с. Птахівка

 

{gallery}stories/01.08.15{/gallery}