Літній молодіжний табір Одеського екзархату

Літній табір для молоді Одеського екзархату був надзвичайно захоплюючим. Розпочався він з цікавої екскурсії Львовом, котру нам організував паломницький центр «Рафаїл».

Відвідини храмів та цікава інформація про виникнення міста Львова, його відомих вулиць та духовна спадщина – все це сприймалося нашою молоддю дуже добре. Також ми мали можливість побувати у монастирі отців Редемптористів, де відвідали музей  і ознайомилися з життям та діяльністю блаженного Миколая Чарнецького. Опісля екскурсії брати у монашестві пригостили гостей з Одеси смачним обідом.

Подорож продовжилась у с. Олесько Буського району, в невеликому таборовому домі, що для нас підготував брат Августин ЧСВВ, який вже не перший рік організовує табори для молоді. Молодь також отримала можливість відвідати Олеський замок та дізнатись багато цікавого про його давню історію. Побували на місцевому озері в м. Золочів, а також не оминули пам’ятку історії і культури національного значення – Золочівський замок. Продовжився наш табір відвідинами замку у с. Підгірцях, а також нам випала можливість молитися на спільній Літургію у Підгорецькому монастирі отців Василіан, після чого нам провели екскурсію та розповіли про вікову історію храму та монастиря.

Не малою честю для нас було свято Різдва Івана Христителя с. Олесько. Нас радісно зустріли отці та парафіяни, а також кожний отримав благословення часткою Животворного хреста Господнього, котрий перебуває у храмі.

Програма табору була катехитично-виховною, яку провадила сестра Михаїла та сестра Оксана ЗНІ. Кожного ранку молодь брала участь у Святій Літургії. Також між повсякденною програмою, були організовані різноманітні ігри та походи у ліс. Під час табору проводили й майстер – класи, зокрема вчилися плести чотки і на моє здивування, більшість змогли сплести навіть не одні та подарувати тим, кому це не вдавалось.  Неймовірні  враження молодь отримала від ВЕЛИКОЇ ГРИ, якої нас навчили аніматори. Ватра та різноманітні пісні під гітару кожному підіймали настрій,  веселили молодь. Вісім днів пролетіли непомітно, найтяжчим було прощання, і до цього моменту організатори підготувалися: подарували кожному вервицю та розважальну гру на пам’ять про цей табір. 

На завершення табору учасники відвідали с. Глиняни, де кожен зміг торкнутися  чудотворного  образу Розп’яття і отримати пам’ятні образочки. Побували ми також і в Унівській Лаврі, де нам було проведено екскурсію, молилися перед чудотворною іконою Унівської Божої Матері, відвідали монастирський музей та отримали можливість прикластися до копії Туринської плащаниці. По завершенні екскурсії ми побували біля чудотворного джерела, черпали прохолодну воду та втамовували спрагу. 

Для мене, напевно, як і для кожного, хто вперше побував на молодіжному таборі, вражень було надзвичайно багато, емоції переповнювали усіх учасників. Але найголовніше, що я помітив:  для когось Перше Причастя, а для когось перша молодіжна спільна  молитва – стали рушійною силою, яка не лише духовно зблизила молодь з Богом, але й об’єднала нас усіх Божою любов’ю.

Дякую усім організаторам, зокрема Преосвященному Владиці Михаїлу (Бубнію), екзарху Одеському за можливість бути на цьому християнському, молодіжному таборі.

 

о. Руслан Остафій – голова молодіжної комісії 

 

{gallery}stories/11.07.15{/gallery}