Представлення Одеського екзархату на курсі місійного служіння у Львівській духовній семінарії

Другого дня курсу місійного служіння, що триває у Львівській духовній семінарії, о. д-р Микола Слободян, канцлер Одеського екзархату, від імені Владики Михаїла розповів про душпастирські потреби на південних теренах України.

Отець д-р Микола Слободян, канцлер Одеського екзархату, розповів семінаристам передостаннього року навчання, що прибули з різних семінарій УГКЦ, розповів про душпастирські підходи, виклики і потреби в Одеському та Кримському екзархатах, зазначив зокрема, що на Одещині бракує греко-католицьких священиків.

"Ми вже маємо потребу в трьох священиках. І пропонуємо не "голі" місця. Не такий страшний Схід, як його малюють. Я побачив, що я там більше корисний, ніж у Західній Україні. Чекаємо від вас жертовності. Якщо не назавжди, то хоча б на трошки прийдіть допоможіть своїй Церкві. Це наше духовне АТО", – закликав отець Микола Слободян семінаристів. Канцлер зауважив, що у служінні на Одещині є свої плюси. "Хтось хоче на морі відпочивати – а я на морі мешкаю", – пожартував священик.

Владика Василь розповів, що нині в Харківському екзархаті реєструють шість нових громад, тож буде потреба в нових священиках.

Так, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, відзначив, що під час служіння на Сході варто не тільки піклуватися про своїх вірних – українців-греко-католиків, а й займатися катехизацією і проповідуванням Євангелія. "Наша місія повинна не тільки зосереджуватися на греко-католиках, нібито ми маємо забезпечувати лише духовні потреби наших людей. Ми маємо також проповідувати Євангеліє тим, хто його ще не пізнав. І на Сході України це є пріоритетним завданням Церкви", – відзначив Екзарх Харківський. 

Виступ владики Венедикта (Алексійчука), Єпископа-помічника Львівського, був присвячений темі духовного життя місіонера. "Не правильно ділити священиків на парохів і місіонерів. Священик всюди має бути місіонером, всюди має свідчити і промовляти про Бога, у будь-яких обставинах. Бог очікує нашого свідчення", – підкреслив він.

Єпископ Львівський відзначив, що священик завжди подає приклад, і в нього на першому місці повинен бути Бог. "Я не зустрів жодної особи, яка б не шукала Бога. Починаючи від безхатченків, закінчуючи політиками і багатіями – усі шукають Бога, свідомо чи не свідомо. Святий Августин каже: "Людське серце не знатиме спокою, поки ви не пізнаєте Господа". Люди хочуть, щоб ми були саме тими спеціалістами із Бога. Від священика очікують, щоб він був взірцем. Святий Августин також говорив: "Коли Бог є на першому місці, усе є на своїх місцях". Тож я бажаю, щоб кожної миті вашого життя Бог, Отець, Люблячий Батько був для вас на першому місці, і все інше ставатиме на свої місця", – звернувся владика Венедикт до семінаристів.

Про душпастирські підходи, виклики і потреби в Луцькому екзархаті поінформував учасників курсу владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький. Він відзначив, що місії – це місце апостольського служіння. "Треба йти, як апостол, – уперед. А решта додасться. Ще жоден священик на місіях не пропав. А труднощі і випробування будуть завжди, хоч би де ви були – чи у Львові, чи в Луцьку, чи за межами України. Але все можна подолати, якщо є щире бажання і ревна праця", – зазначив владика Йосафат.

 

Прес-служба Одеського екзархату УГКЦ

{gallery}stories/05.07.15{/gallery}