«Слідами Великого Митрополита»

З 1 по 4 травня 2015 р. Б. відбулася проща «Слідами Великого Митрополита», в яку з Одеси до Львова та Івано-Франківська вирушили миряни парафії Св. Андрія Первозванного. Метою було відвідати місця пов’язані з життям слуги Божого Андрея Шептицького та українських мучеників ХХ століття, мощі яких знаходяться у Львові та на його околицях.

Група складалася з 12 чоловік. Провадила прощу с. М. Зарваницька, Сестри Воплоченого Слова.

У перший день прочани відвідали катедру Св. Юра, де у крипті  помолилися на місцях поховання двох великих постатей в історії УГКЦ: митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа Сліпого. Також вони мали нагоду дізнатися детальніше про діяльність цих велетнів духа на благо Церкви і українського народу. Опісля сестра також коротко розповіла про історію самої катедри Св. Юра.

Потім миряни побували біля мощей блмч. Миколая Чарнецького, блаженних монахинь-мучениць Олімпії Біди та Лаврентії Герасимів, де молилися зокрема про їхнє заступництво за Україну сьогодні.

Після обіду учасники прощі відвідали головний корпус Національного музею ім. Андрея Шептицького. Пані Ірина Антоняк цікаво провела учасників по залах музею, ознайомлюючи їх з великою колекцією старих українських ікон, яку Митрополит зібрав власними силами і передав у дарунок українському народу.

Ввечері одесити гуляли вулицями старого Львова і мали нагоду спробувати справжню львівську каву.

Наступного дня, 3 травня, прочани відвідали Прилбичі, рідне село митрополита Андрея. Місцевий парох, о. Андрій Стадницький, гостинно прийняв людей, провів по місцях, пов’язаних з життям родини Шептицьких, при цьому додаючи цікаві факти з дитинства Романа Шептицького. Вкінці усі учасники помолилися у каплиці, де поховані члени родини Шептицьких.

По дорозі назад прочани заїхали у с. Страдч, де помолилися на могилах блмч. Миколи Конрада та Володимира Прийми, а також на могилу блмч. Олексія Зарицького у с. Рясна-Руська.

Після повернення до Львова вони відвідали другий корпус Національного музею ім. Андрея Шептицького, де знаходиться колекція картин українських художників ХХ століття. Екскурсовод дуже цікаво розповіла про періоди у малярському мистецтві України ХХ століття, про долі та особливості творчості його представників.

Увечері прочани відсвяткували закінчення свого перебування у Львові смачною вечерею. До святкування приєднався о. Ігор Бойко, ректор Львівської семінарії Святого Духа. Одесити висловили свою вдячність о. Ігорю за гостинний прийом у семінарії протягом двох днів Отець запросив прочан на вечірню, після якої один із братів розповів про життя та діяльність семінаристів.

Наступного дня, 4 травня, прочани вирушили до Івано-Франківська. По дорозі зупинилися у Бурштинському монастирі Сестер Воплоченого Слова, де мали змогу познайомитися з життям контемплятивних сестер вказаного Згромадження, поспілкуватися з ними і просити про молитву.

Опісля поїхали до Містечка милосердя святого Миколая у Івано-Франківську, що діє під проводом Сестер Воплоченого Слова. Настоятелька дому, с. М. Неустанної Помочі, розповіла і показали, як живе та діє Містечко.

Після підвечірку з членами Дому, прочани вирушили назад до Одеси.

Дякуємо Богу за дар цієї прощі, за всі отримані плоди, дякуємо усім його учасникам з щедрість і жертовність. Особливу вдячність висловлюємо адміністратору парафії св. Андрія Первозванного, о. Руслану Остафію, за підтримку.

Повідомила для сайту Одеського екзархату с. М. Зарваницька, Згромадження Воплоченого Слова

{gallery}stories/07.05.15{/gallery}