Великоднє послання Преосвященного Владики Михаїла (Бубнія)

Всесвітліші, всечесні та преподобні Отці!
Преподобні ченці та черниці!

Дорогі у Христі брати і сестри Одеського та Кримського Екзархатів Української Греко-Католицької Церкви!

 

Христос воскрес!

Мир і радість, світло і перемога Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами, з вашими родинами та у ваших серцях!

У формі цього Великоднього послання прагну завітати до кожної парафії та кожної домівки вірних Одеського та Кримського Екзархатів УГКЦ і щиро усіх Вас привітати: священнослужителів із родинами, богопосвячених осіб, наших дорогих прихожан та всіх людей доброї волі із цим величним святом Христового Воскресіння – Пасхи Господньої.

У цьому надзвичайно складному для України часі, в якому нам з Вами судилося жити і в якому Україна вже понад рік проходить свій хресний шлях непроголошеної війни, цьогорічна Пасха Господня є для нас особливою. Це знак надії та біблійного визволення, про яке говориться на сторінках Святого Письма. Пасха – це «Великий День», Великдень. Слово «Пасха» походить від старозавітної назви «песах», свято виходу, яке відзначали юдеї в пам’ять про звільнення їх від єгипетського полону сильною Господньою рукою. Як читаємо у Книзі Виходу: «Це з любові до вас і задля обіцянки батькам вашим, вивів вас Господь потужною рукою й визволив вас з дому неволі, з руки фараона, єгипецького царя, бо Господь вірний, і дотримує союз і ласку для тих, що його люблять і зберігають його заповіді» (Втор. 7, 8-9).

У Новому Завіті святкування Пасхи Господньої набрало дещо іншого, глибшого значення. Ми, християни, святкуючи новозавітну Пасху, звертаємо свій погляд на Воскреслого Христа, на Того, Який також був поневолений і багато страждав, але, пройшовши свій важкий хресний шлях, явився переможцем і визволителем усього людства. Визволителем від рабства гріха і смерті, даруючи усім життя та вічне блаженство. Він «смертю смерть подолав і тим що в гробах життя дарував».

Як у Старому, так і в Новому Завітах Пасха чи, як ми кажемо, Великдень – це свято надії, свято перемоги, свято свободи і життя! Бачимо також, що без Божого втручання людині не під силу здобувати перемогу над силами темряви або над ворогом, який є у кілька разів потужніший. Лише у Бозі є наша перемога, «бо все, що народжується від Бога, перемагає світ. І оце перемога, яка перемогла світ: віра наша. А хто перемагає світ, як не той, хто вірує, що Ісус – Син Божий?», – читаємо у першому посланні Івана Богослова (1Ів. 5, 4-5). А в четвертій Євангелії цей же Іван Богослов передає Ісусові слова, кажучи: «Коли Син вас визволить, то справді станете вільні» (Ів. 8, 36). Тому ми, як віруючі сини і доньки свого народу, святкуючи цього року це велике Свято Перемоги, новозавітну Пасху, взиваємо щиро до Господа Бога з надією, що Він своєю могутньою рукою визволить наш український народ від усіляких ворогів видимих і невидимих та захистить кожного з нас перед агресією, насиллям, злом і неправдою.

Минулий рік приніс багато горя і страждань у наші родини та в наше суспільство. Цей рік багатьох залишив вдовами, інших – сиротами, ще інших –каліками. Тисячі наших співгромадян віддали своє життя за нашу з вами свободу і незалежність. Важко навіть порахувати кількість наших братів та сестер, що змушені були стати біженцями цього року. Все це трагічний наслідок непроголошеної війни і безглуздих вчинків вельмож цього світу, за що прийдеться їм відповісти перед справедливим Суддею.

Ми, громадяни України, подібно як ті два учні Христові, повні смутку прямуємо зараз дорогою до «свого Емаусу», роздумуючи про те, що сталося з нашою країною – на Майдані та в Донбасі, про свої втрати… Проте Воскреслий Спаситель долучається до кожного з нас, Він хоче почути наші розчарування і надії, а водночас і запевнити про свою присутність та втілити надію на перемогу добра над злом.

Через це великоднє послання прагну скласти щиру подяку нашим дорогим воїнам, котрі перед обличчям смерті та серед свисту куль впевнено і мужньо захищають свою Батьківщину. Дякую також священнослужителям, зокрема військовим капеланам, медичному персоналу, нашим вірним і любим волонтерам та всім людям доброї волі, хто в той чи інший спосіб став на захист своєї Батьківщини у цей непростий час іспиту.

Огортаю усіх Вас своєю пастирською молитвою і прошу Всевишнього, щоб через цьогорічне свято Пасхи Господь показав свою могутню руку над усіма нами, вивів нас із цієї військової неволі, та щоб на наших теренах врешті запанував цей довгоочікуваний нами мир, і щоб ми змогли втішатися перемогою добра над злом і насиллям, перемогою над агресією, несправедливістю, і над усілякими іншими злими силами темряви.

Бажаю, щоб ті, у кого в серці панує агресія, зло і ненависть, просвітилися Пасхальним торжеством, одні одних обняли та сказали: «Браття!» І простили все з воскресінням та разом заспівали: «Христос воскрес із мертвих!»

Усім вам зичу благословенного Великодня, миру і перемоги від воскреслого Христа, сильної віри і надії на краще майбутнє, та неустанної опіки Пресвятої Богородиці.

Духмяної вам паски і смачної ковбаски!

Христос воскрес! Воістину Воскрес!

 

Михаїл (Бубній),

Екзарх Одеського Екзархату

та Адміністратор Кримського Екзархату УГКЦ

 

 

 

Дано в Одесі,

при храмі св. ап. Андрія Первозванного,

у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці,

дня 7 квітня 2015 р.Б