Синод єпископів УГКЦ розділив Одесько-Кримський екзархат

Україна

Згідно рішення Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви Одесько-Кримський екзархат розділяється на дві частини — Одеській та Кримський екзархати.

У складі першого залишаться Одеська, Миколаївська, Херсонська та Кіровоградська області, а до складу другого — АР Крим та місто Севастополь. Осідок Кримського екзарха буде знаходитися у Сімферополі.

Це рішення Синоду єпископів УГКЦ було офіційно проголошено 13 лютого 2014 року в Ватикані після узгодження цього канонічного акту з Апостольською столицею.

Одеський екзархат очолить о. Михайло Бубній, настоятель монастиря отців редемптористів в Івано-Франківську та парох парафії Матері Божої Неустанної Помочі, з титулярним осідком у Тубурсіко-Буре.

Дотеперішній Одесько-Кримський екзарх владика Василь (Івасюк) затверджений на посаді єпарха Коломийсько-Чернівецького.

Відповідно до церковного законодавства, адміністратором обох екзархатів (Одеського та Кримського) до часу інтронізації новойменованого екзарха Одеського буде владика Василь (Івасюк).

Хіротонія (рукоположення в єпископи) нового екзарха Одеського відбудеться 7 квітня, у день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5). 

Інтронізація (введення в уряд) нового екзарха Одеського відбудеться 12 квітня, у Лазареву суботу, в Одесі, у храмі Святого апостола Андрія Первозванного (вул. Гімназична, 22/24).

Під час інтронізації також буде зачитано Декрет Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, про призначення екзарха Одеського адміністратором вакантного престолу новоствореного Кримського екзархату.

Довідка

Михайло Бубній народився 16 вересня 1970 року у с. Хлівчани Сокальського району Львівської області.

У 1991 році вступив до Львівської провінцію Конгрегації Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ). Перші чернечі обіти склав 19 серпня 1992, а 7 квітня 1996 – прийняв довічні чернечі обіти.

Священичі свячення відбулися 19 серпня 1997 р. в церкві Преображення Господнього у Львові (святитель – Блаженніший Любомир Гузар).

Богословську освіту і священичу формацію отримав у Вищій духовній семінарії отців редемптористів в Кракові (філософія) і Тухові (богослов’я) у Польщі. Закінчив семінарію в 1998 році, отримавши ступінь магістра богослов’я.

Після закінчення семінарії виконував служіння префекта кандидатів у Львівській провінції ЧНІ , співробітника при парафії Успіння Пресвятої Богородиці в м. Тернополі.

27 червня 2002 декретом Блаженнішого Любомира направлений на роботу в Постуляційний центр УГКЦ.

У серпні 2001 року призначений ігуменом монастиря і парохом храму Святих апостолів Петра і Павла у м. Новояворівську (Львівська область).

З червня 2002 року по травень 2005 року виконував служіння магістра послушників Львівської провінції ЧНІ при монастирі Святого Герарда в Кохавино (поблизу Жидачева на Львівщині).

З травня 2005-го по вересень 2007 року був ігуменом монастиря Святого Альфонса і ректором Вищого духовного інституту імені блаженного священномученика Миколая Чарнецького у Львові. Одночасно проводив численні парафіяльні реколекції та місії для різних груп віруючих на Львівщині, Тернопільщині та в США.

У 2007-2010 рр. навчався у Папському Східному інституті в Римі, отримавши ступінь ліценціата канонічного права.

З 2010 року до теперішнього часу виконує обов’язки настоятеля монастиря Святого Йосипа і священика церкви Матері Божої Неустанної Помочі в Івано-Франківську.

13 лютого 2014 у Ватикані було повідомлено, що Римський папа Франциск поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення ієромонаха Михайла Бубнія екзархом Одеського екзархату.

За матеріалами прес-служби УГКЦ

о. Михайло Бубній

Новопризначений екзарх Одеський о. Михайло Бубній