У Миколаєві з’явиться перший греко-католицький храм

Освячення храму УГКЦ Миколаїв

Встановлення хреста і освячення території майбутнього храму відбулися у неділю 14 квітня в Миколаїві. Для Миколаєва це унікальна подія, адже це перший греко-католицький храм, який з’явиться на території міста.

На захід були запрошені преосвященний екзарх Одесько-Кримський Владика Василь Івасюк, декан Миколаївського деканату Роман Балита, священики, духовенство екзархату.

«На час мого приходу в Миколаїв як першого священика греко-католицької Церкви мене зустріло всього 8 осіб, — розповідає настоятель греко-католицької громади о. Тарас Павлюс. — На сьогоднішній день у нас щотижня відбуваються богослужіння в римо-католицькому костьолі, оскільки немає поки свого приміщення. Щотижня на богослужіннях присутні 50-60 осіб в середньому. А громада налічує значно більше, близько 150 чоловік.»

Греко-католицька громада в Миколаєві була зареєстрована в 2005 році, з тих пір постійно робилися спроби отримати земельну ділянку для храму. Багато в чому вплинув на ситуацію покійний міський голова Володимир Чайка. І нарешті в 2012 році всі відповідні дозволи були отримані — була виділена земельна ділянка в мкрн. Північний в прибережній зоні.

«Будівництво храму — це благословення, це милість Божа для людей, які тут живуть і це наше духовне відродження, — зазначив екзарх Одесько-Кримський Владика Василь Івасюк. — Ми бачимо, як вимагає Україна сьогодні тієї доброти, того милосердя, до чого, власне, церква і покликана: творити людям добро і допомагати їм наблизитися до Бога, укріпити віру. І це дуже важливо, бо як буде віра в нашому серці, тоді буде мир і спокій скрізь.»

Перший греко-католицький храм Миколаєва закладено в береговій зоні мікрорайону Північний, на вул. Архітектора Старова.

Освячення храму УГКЦ МиколаївОсвячення храму УГКЦ МиколаївОсвячення храму УГКЦ МиколаївОсвячення храму УГКЦ МиколаївОсвячення храму УГКЦ МиколаївОсвячення храму УГКЦ Миколаїв

Ірина Калиниченко, фото Тетяни Коренковської

За матеріялами
http://novosti-n.mk.ua