Звернення Блаженнішого Святослава у справі збору пожертв на завершення Патріаршого собору

Звернення Блаженнішого Святослава до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі
у справі збору пожертв на завершення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві

Високопреосвященні та Преосвященні Владики!
Всесвітліші, високопреподобні та всечесні отці!
Дорогі в Христі брати і сестри!

Слава Ісусу Христу!

 

Колись у Вифлеємі Пресвятій родині, яка прибула до міста і дому Давида за наказом імператора Августа, не знайшлося місця в заїзді. Син Божий, котрий прийшов, щоб принести спасіння світові, народився в бідному вертепі, в яслах на сіні. Сьогодні Він знову стукає до нашого сумління, бо хоче народитися в нашому серці та ввійти в наше життя. Наша Церква-мучениця повторює у своїй історії шлях нашого Спасителя. Сьогодні і їй не знайшлося місця у київських храмах, які будували наші предки. Однак саме ця Церква, ми переконані, послана на спасіння нашого народу в цей непростий період його історії.

 

Многомилостивий і всещедрий Господь обдарував нашу Церкву великими благодатями. Час переслідувань у підпіллі, відбудова в селах і містах знищених та сплюндрованих храмів, відродження і розвиток церковних структур, повернення осідку Предстоятеля УГКЦ до Києва, перша за 400 років інтронізація Глави УГКЦ у колисці християнського сходу і, врешті, проголошення  трьох нових митрополій УГКЦ – це лише видимі благодаті Його милосердя, яке цеглина за цеглиною відбудовує життя нашої Церкви і собори наших душ.

На лівому березі Дніпра вже завершується будівництво величного Патріаршого собору Воскресіння Христового, що збирає і кличе з усього світу один народ Божий на Київських горах. Ця Господня щедрість взиває до глибокої вдячності й любові до Нього, до нашої Церкви і нашого «єрусалимського храму», кличе нас промовити словами Патріарха Йосифа: «Світися, світися, наш Єрусалиме, і востанеш у древній славі твоїй!»

Спорудження Патріаршого собору стало можливим завдяки спільній жертві всієї нашої Церкви: духовенства і мирян. Хочу подякувати вам, вірним нашої Церкви всього світу, передусім за молитву під час його будівництва і  за «цеглини» любові та жертви, які ви вклали у наш спільний храм. Цей внесок у розбудову святині в столиці України є жертвою на вічність. Щодня на Літургії у «серці» Київської Церкви підноситиметься моління до Господа за душі тих, хто сьогодні молитовно чи матеріально долучається до зведення собору Воскресіння Христового.

У період Різдвяних свят, за рішенням Синоду єпископів нашої Церкви, відбудеться акція «Колядуймо на собор!», згідно з якою традиційні різдвяні пожертви колядникам належатимуть Патріаршому соборові в Києві. За допомогою цієї загальноцерковної збірки сподіваємося довершити будівництво цього всенародного храму. Жертвуючи на цю історичну будівлю, ви відкриваєте своє серце новонародженому Спасителю, який стукає сьогодні до дверей вашого християнського сумління. Наслідуймо тих мудреців зі Сходу, котрі пройшли довгий шлях до Ісуса, щоб принести Йому свої дари.

Нехай новонароджений Спаситель, якого ви приймаєте до свого серця і свого дому ділами покаяння та милостині, щедро винагородить вас небесними благодатями, миром і різдвяною радістю. Колядуймо, прославляючи Дитятко Ісуса! Колядуймо на собор!

З усього серця вітаю вас із Різдвом Христовим та Новим роком і уділяю вам своє батьківське благословення.

† СВЯТОСЛАВ

Дано у Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
дня 23 грудня 2011 року Божого