Привітання владики Василія із Різдвяними Святами

УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА ОДЕСЬКО-КРИМСЬКИЙ ЕКЗАРХАТ


Всечесніші отці-душпастирі,

Високопреподобні монахи та монахині,

дорогий наш віруючий в Ісуса Христа український народе!

Христос Рождається!

 

Славіте Його!


Святе Письмо подає нам до роздумів подію Різдва Господа нашого Ісуса Христа: “Слово сталося тілом і замешкало між нами”(Ів.1,4). Новонароджений Месія рождається у Вифлеємській яскині для відкуплення людського роду.

 

Отже, Син Божий і Син Людський приходить до нас в одній особі через Таїнство Воплочення. Бог Отець приготовив цей прихід Месії через своїх вибраних людей в історії Старого Завіту. Різдво у Вифлеємі, життя Ісуса Христа та його діяльність були наперед передбачені пророками. Підтвердження цьому знаходимо у святому Євангелії, коли три мудреці зі Сходу зупинилися в Ірода, щоб дізнатися, де народився Месія – Цар Ізраїля. Ірод, прикликавши книжників, дізнався, що Месія має прийти на світ у Вифлеємі Юдейськім, (Мт. 2,5). Небесний Отець покликав нас до життя, згідно свого Божого Промислу. Життя кожної людини – не випадковість, бо Господь бачить кожний наш крок, знає наші помисли і бажання. Увесь світ знаходиться під пильним спостереженням Божого ока. Люди часто вважають, що події у світі відбуваються стихійно, а Господь неначе забув про весь світ, бо всюди робиться гріх, йдуть війни, присутнє насильство, внаслідок чого залишаються діти сироти, приходять економічні та політичні кризи. Та Господь дотримується виконання своїх обітниць, а, насамперед, головної із них: стає чоловіком, наблизившись до людини, приходить у світ, щоб принести Спасіння. Він показує людині, що всі ці нещастя не тому, що так Бог хоче, а тому, що в світі існує брак добра, тобто зло, котре намагається знищити людину. Тому основний смисл спасіння – це спасіння людини від зла, скріплення віри в те, що боротьба з цим злом, багаточисленні терпіння та страждання отримають своє продовження в уже новому житті, в протилежному вимірі – у вічному щасті життя з Богом, у вічній любові та радості, що нам приготував Господь.

Народження Божого Дитяти має принести на землю мир для народів та спокій між людьми. Ми віруючі люди, охрещені в ім’я Пресвятої Тройці, маємо добру нагоду шукати правди, добра і справедливості, щоб добре свідчити всім народам про Ісуса Христа.

Отже, цей Божий план і є сама суть Празника. . Ось це і є найважливішим мотивом радісних Різдвяних свят й саме про це Мати-Церква нагадує всім християнам. Правда, що , має міцно зберігатися у людській пам’яті, щоб протягом цілого року вона робила кожну хвилину нашого життя спасенною і зрозумілою для інших.

Дорогі у Христі! Сьогодні до України прийшли цілий ряд соціальних труднощів: хворі потребують доброго лікування, здорові люди стараються покинути країну через брак праці, молодь не бачить для себе майбутнього, бо в державі ще не закінчилися реформи. І в такому невідрадному становищі священики разом із правдиво віруючими людьми мають подати моральну підтримку для народу та допомогти лікувати рани, завдані гріхом, пам’ятаючи при цьому, що з нами Бог, і в Ньому вся наша надія, та щоб через нас славилося ім’я Ісуса, народженого у Вифлеємі.

В цей час Різдво Христове несе родинну радість. Діти відвідують своїх батьків з колядою та найкращими побажаннями. За Святою Вечерею збираються рідні, сусіди, близькі та знайомі. Люди прощають образи один одному і так в мирі сердець лунає всім добре відома коляда: .

На сьогоднішній час в Україні християни мають свободу віровизнання, всіх їх об’єднує Різдво Христове, але на жаль, є розділені конфесійно. Просимо нашого Спасителя послати вірних його послідовників для об’єднання всіх конфесій в одну Христову Церкву.

Поручаємо Новонародженому Ісусові під опіку всіх людей Одесько-Кримського Екзархату. Благаємо вилікувати душевні рани нашого народу, а Дух Святий нехай буде тим Вифлеємським Світлом у нашому духовному житті. Просимо Спасителя благословити нашу молодь, людей похилого віку та всіх потребуючих і благаючих у Нього помочі.

Передайте моє Архиєрейське благословення всім людям доброї волі. З нагоди Різдвяних свят і Нового 2012 року, бажаю Вам щастя, добра, успіхів у праці та радісного Різдва Христового. Амінь.

Христос рождається!

Благословення Господнє на Вас!

 

+Василь Івасюк

Екзарх Одесько-Кримський

 

 

Дано дня 22 грудня 2011 року Божого

при катедральному храмі “Святого Андрія Первозванного” у м.Одесі,

в день Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

strong