Отці ЧСВВ

Історія праці отців Василіян на Херсонщині сягає ще за переслідування УГКЦ в часи радянської влади. Сюди приїжджав о. Василь Мендрунь ЧСВВ, якого вірні пам’ятають і досі. Також після виходу з підпілля душпастирював о. Макарій Флячок ЧСВВ. Отці опікувалися вірними які були переселені з західної України уділяючи їм святі Тайни.

Початок заснування василіянського монастиря святого Володимира Великого у Херсоні нерозривно пов’язано з особою о. Ісидора Гончара ЧСВВ. На це служіння його благословив у 1992 році протоігумен о. Василь Мендрунь ЧСВВ. На парафіяльне служіння о. Ісидор ЧСВВ отримав благословення від глави УГКЦ Блаженнішого Мирослава Любачівського. Спочатку богослужіння проводилися в різних громадських місцях: будинок Просвіти, шаховий клуб та школах. Отець Ісидор ЧСВВ заснував 7 нових парафій на Херсонщині та обслуговував їх. Створив церковну бібліотеку та заснував недільну школу «Діти Світла», їздив до вірних у Крим. 2000 рік став для громади у Херсоні випробувальним, трагічно загинув в аварії їдучи на святу Літургію о. Ісидор Гончар ЧСВВ.

1996 рік Блаженніший Любомир Гузар дає благословення на заснування Василіянського монастиря Святого Володимира Великого у Херсоні. Міська Влада надала земельну ділянку під будову монастиря та зареєструвала статут. Після чого монахи збудували тимчасове приміщення монастиря і каплиці в якій проводилися богослужіння.

2000 рік отці Василіяни обгороджують територію монастиря муром.

2007 рік за благословенням Владики Софрона Мудрого ЧСВВ перевозять дерев’яний Храм Кирила і Методія з с. Крилос біля Галича для монастиря у Херсоні. Освячення нового Храму здійснив Екзарх Одесько-Кримський Владика Василій Івасюк.

2008 рік починається будова нового монастирського комплексу яку було доручено до виконання о. ігумену Макарію Леніву ЧСВВ.

2011 рік Блаженніший Святослав Шевчук освятив хрести для нового Храму та монастирські приміщення.

2015 рік при великій кількості духовенства та вірних Блаженніший Святослав Шевчук освятив новий монастирський Храм Святого Володимира Великого. В день освячення міська рада присвоїла назву місцеві де збудований Храм площа святого Володимира і також була переіменована вулиця Покришева на Володимира Великого.

Василіянський монастир у Херсоні – це найбільший духовний осередок УГКЦ на південному сході України. В часі російсько Української війни вірні і мешканці Херсону тут знаходять захисток і духовну опіку. Щодня у монастирській церкві проходять богослужіння в яких вірні беруть активну участь. При монастирській парафії є церковних хор, спільнота Божого Слова де вивчають Святе Письмо, спільнота Апостольства молитви, та недільна школа для молоді та дітей. Хоча ми переживаємо у Херсоні воєнні лихоліття, ми сильні бо ми разом і з Богом у серцях. Також при монастирі ми роздаємо потребуючим гуманітарну допомогу, готуємо благодійні обіди, опікуємося похилими віком людьми та малозабепечими сім’ями. Щоб підтримати українську культуру ми організовуємо при монастирі майстер класи для дітей, співаємо українські пісні та танцюємо народні танці.

В особливий спосіб налагоджена співпраця з Одеським Екзархатом. Владика Михаїл Бубній часто відвідує нашу парафію та монастир. У важкі часи війни ми завжди отримуємо руку допомоги від нашого Владики за, що щиро дякуємо.