З 14 по 16 вересня 2020 року в Коблево Миколаївської області, з благословення владики Михаїла Бубнія відбулися реколекції для священичих родин Одеського екзархату. Цьогорічні духовні зустрічі, які вже стали доброю і унікальною практикою для Одеського екзархату провадив реколектант о. Василь Баглей, місіонер Божого Милосердя з Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Розпочалися духовні зустрічі молитвою Вечірні, й продовжились привітальним словом владики Михаїла, а відтак до слова було запрошено реколектанта. Протягом трьох днів, у своїх науках отець-реколектант давав духовні настанови для священиків та їхніх дружин, висвітлюючи різні теми.

 За словами о. Василя, не буде розвитку парафії, якщо священик не виходить із зони комфорту. Також реколектант наголошував на важливості слова, яке є головним інструментом священика. Людина є продуктом тих слів, які вона чує від батьків, оточуючих. Також людина виявляє свою сутність за допомогою слова, тому в часі сучасних комунікацій є важливо не забувати про міжособистісне спілкування, яке будує відносини як в сім’ї, так і на парафії.

Під час реколекцій владика Михаїл розповів про важливі події, що відбулися протягом останнього часу на території екзархату. Екзарх наголосив на нових можливостях євангелізувати через засоби сучасної комунікації, які відкрилися під час пандемії коронавірусу. Згадав також про освячення монастиря Сестер СНДМ в Одесі та місця під будівництво храму у Затоці блаженнішим Святославом. Особливу увагу владика звернув на навчання катехитів з усіх парафій за програмою Катехитично-педагогічного інституту Українського католицького університету, яке проходитиме в Одесі і привітав семінариста Львівської Духовної Семінарії Андрія Кічуру, який виявив бажання місійного служіння на території Одеського екзархату.

Завершилися реколекції подячною Божественою Літургією з нагоди ювілею 50 річчя від дня народження преосвященного владики Михаїла Бубнія, після якої священнослужителі із сім’ями привітали правлячого екзарха.

 

Пресслужба Одеського екзархату

001.jpg 002.jpg 004.jpg

006.jpg 008.jpg 010.jpg

012.jpg 014.jpg 016.jpg

017.jpg 018.jpg 019.jpg

020.jpg 022.jpg 024.jpg

025.jpg 027.jpg 029.jpg

030.jpg 032.jpg 034.jpg

035.jpg 037.jpg 038.jpg

039.jpg 045.jpg